1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜNÜN TİME LAPSE GÖREVİNİ SARGEM ÜSTLENİYOR

1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜNÜN TİME LAPSE GÖREVİNİ SARGEM ÜSTLENİYOR

Cumhuriyetin 100.Yılında yürürlüğe girecek olan tarihi 1915 Çanakkale Köprüsü’nün Time Lapse hizmeti görevini Sargem üstleniyor! Sargem bu zamana kadar birçok önemli marka ve firma ile beraber önemli projelere imza atmasına karşın bu sefer yine tarihi olarakta farklı bir anlam taşıyan ve bittiğinde dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü olacak olan adını tarihe altın harflerle yazdıracak bu köprünün projesinde bir parça olmaktan gurur duyuyor. 


Dünyanın En Büyük Orta Açıklıklı Asma Köprüsü

Lapseki'nin Şekerkaya mevkisi ile Avrupa bölgesindeki Gelibolu'nun Sütlüce mevkisi arasına inşa edilecek köprü, Çanakkale boğazının ilk asma köprüsü olma özelliği de taşıyor. 2023 metre orta açıklık, 770'er metre yan açıklıklar, 365 ve 680 metrelik yaklaşım viyadükleriyle köprünün toplam uzunluğunun 4 bin 608 metre olması tahmin ediliyor. 


Köprünün Tahmini Açılış Tarihi

Bu önemli hizmetin temelleri 18 Mart 2017 tarihinde atılırken, Marmara bölgesinin 5. Asma köprüsü olma özelliğini de taşıyor. Sargem’in yine kalitesini ortaya koyacağından şüphemiz yok fakat şimdi ki görevleri gerçekten daha fazla önem arz ediyor ve onları zorlu ve keyifli bir süreç bekliyor. Çalışmaları bittiğinde görmek için şimdiden sabırsızlanmaya başladık bile! Son teknoloji cihazları ile beraber kendi kalitelerinin bile üstüne koyarak ilerleyen Sargem’i ileride daha da güçlü projelerde göreceğimize şüphe yok. Çalışmaların 24 saat boyunca vardiyalı bir şekilde durmadan aralıksız devam ettiğini söyleyen yetkililer 18 Mart 2022 yılında tamamlanarak hizmete açılmasını bekliyor.


Paylaş: