DRONE DESTEĞİ İLE YOĞUN TRAFİK KONTROLÜ

DRONE DESTEĞİ İLE YOĞUN TRAFİK KONTROLÜ

Drone Desteği İle Yoğun Trafik Kontrolü

Hatay’da uygulama noktalarında gerçekleştirilen yol kontrollerinde havadan drone denetimi ile trafik kurallarına uyulup uyulmadığı denetleniyor.

Trafik Yoğunluğuna Drone Destekli Kontrol

Kurban Bayramı sonrasında yaşanan trafik yoğunluğu nedeniyle gerçekleşebilecek muhtemel trafik kazalarını önleyebilmek için trafik denetimleri sıklaştırıldı. Hatay’da belirlenen 9 noktada gerçekleştirilen drone destekli trafik denetimi ile vatandaşların trafik kurallarına riayet etmesi amaçlanıyor. 

Hatay’da Pek Çok Bölgede Denetleme Yapılıyor

Samandağ ilçesi Çevlik sahilinde bulunan Kapısuyu Jandarma Karakolu önü başta olmak üzere kazaların yoğun olarak yaşandığı kilit Hatay’da yer alan 9 noktada hem karadan hem de havadan droneler yardımı ile denetleme yapıldı. Bu denetlemeler ile trafik kurallarına uymayan pek çok sürücü cezai yaptırım ile karşı karşıya kaldı. 

Trafik Kurallarına Uymayan Sürücülere Cezai İşlem Uygulanıyor

Sıklaştırılan trafik drone denetimleri ile bayram zamanı yaşanan trafik kazalarının azaltılması amaçlanıyor. Karadan ve havadan droneler ile gerçekleştirilen trafik denetimlerinde trafik kuralı ihlali yapan sürücüler belirleniyor. Hatalı sollama yapan, emniyet kemeri ve kask takmayan, kurallara riayet etmeyen sürücülere cezai işlem uygulanıyor. 

Bayram Havasında Trafik Kontrolü

Trafik kontrolleri sırasında vatandaşlar ile iletişim kuran trafik polisleri kontrol amacı ile durdurdukları araçlardaki sürücü ve yolculara kolonya ve şeker ikramında bulunuyor. Aynı zamanda çocuklarda trafik kurallarına uymanın önemini ve iyi bir sürücü olma bilinci uyandırma çalışan trafik polisleri araçlarda bulunan çocuklara boya kalemleri ve boyama kitapları dağıtıyor. 

Trafik Kurallarına Uyma Bilinci Yaratılmaya Çalışılıyor

Droneler ile trafik kurallarına riayet etmeyen sürücüler tespit edilerek cezalandırılıyor. Trafik kazalarını azaltmak için geliştirilen bu kontrol sistemleri aslında sürücüleri cezalandırarak onlarda trafik bilinci oluşturmaya çalışıyor. Sürücülerin trafik kurallarına uymayınca cezai işlem ile karşı karşıya kalacaklarını gösteren drone denetleme ile sürücülerde trafik kurallarına uyma bilinci oluşturulmaya çalışılıyor. 


Paylaş: