DRONE İLE UŞAK'TA TRAFİK DENETİMİ

DRONE İLE UŞAK'TA TRAFİK DENETİMİ

Kurban Bayramı dolayısıyla Uşak’ta yoğunlaşan trafiğin denetimi drone yardımı ile yapıldı ve drone trafik denetimi ile kural ihlali yaptığı tespit edilen sürücülere cezai işlem uygulandı. 

Bayram Nedeniyle Şehirlerarası Yollarda Kontroller Arttırıldı

Bayram dolayısıyla pek çok şehirlerarası yolda trafik yoğunluğu ve trafikte sıkışma yaşandı. Trafiğin yoğunlaşması sebebi ile trafik polisi pek çok bölgede trafik denetimlerini sıklaştırdı. Yoğun trafik nedeni ile şehirlerarası yollardaki kontrolü sıklaştıran emniyet müdürlüklerinden birisi de Uşak Emniyet Müdürlüğü oldu. 

Havadan Drone Yardımıyla Denetim Yapıldı

Uşak Emniyet Müdürlüğü şehirlerarası yoldaki denetimi arttırırken, drone cihazlardan da yardım aldı. Havadan drone yardımı ile yapılan trafik denetimi 24 saat esasıyla sürdü ve bu süreçte vatandaşların trafikte dikkatli hareket etmesi istendi. Kontroller Uşak – İzmir yolu Organize Sanayi Bölgesi Kavşağı’nda gerçekleştirildi. Şehirlerarası yolda trafik kurallarını ihlal eden pek çok sürücüye cezai işlem uygulandı. 

Son 2 Günde 3.000’e Yakın Araç Kontrol Edildi

Trafik kurallarının ihlal edilip edilmediğinin belirlenmesi ve yol güvenliğinin sağlanması için drone denetimi ile son iki günde 2.474 araç kontrol edildi ve trafik kurallarını ihlal eden 205 sürücüye toplam 66.351 TL para cezası uygulandı. 

Denetimler Bayram Havasında Geçti

Trafik denetiminde trafik polisleri sürücülere şeker ikramında bulundu ve Uşak Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder tüm vatandaşların bayramını kutladığını iletti. 

Ergüder: “Trafikte Hoşgörü ve Saygı Birlik ve Beraberliğin Teminatıdır.”

Uşak’ta 2018 yılında gerçekleşen trafik kazalarının %25 oranında azaldığı göze çarptı. Emniyet Müdürü Ergüder, trafik kurallarına uyma bilincinin bir ülkenin gelişmişlik seviyesini gösterdiğini ve trafik kurallarına vatandaşların uymaya başladığında, diğerlerinin de trafik kurallarına uyacağını söyledi. Trafiğin drone denetleme ile yapıldığı bayram zamanında trafikte hoşgörü ve saygıya dikkat çeken Ergüder, bunun birlik ve beraberliğimizin teminatı olduğu noktalarına değindi. 


Paylaş: