GÜNEŞ ENERJİLİ KAMERA NE DEMEK?

GÜNEŞ ENERJİLİ KAMERA NE DEMEK?

Güneş Enerjili Kamera Ne Demek?

 

            Güneş, yenilenebilen ve tamamen kaynağını doğadan alan en temel ısı ve ışık kaynağıdır. Güneşin insanlara sağlamış olduğu birçok doğal avantajları günümüzde halen büyük bir kısım olarak esrarını korumaya devam ediyor. Ancak gün geçtikçe teknolojik anlamda gerçekleştirilen her yeni çalışmalar Güneşin insanlara sağladığı katkıları gözler önüne sermesi yönünden doğanın bizlere sunduğu en büyük nimetlerden birisi olduğunu bir kere daha göstermektedir.

 

            Güneşten elektrik, rüzgar, hidroelektrik, şarj sistemi derken sonunda Güneşten kamera sistemi de üretilerek böylelikle insanların kullanabilecekleri doğal bir kaynak olarak yepyeni üretim teknolojisi üretildi. Bu teknolojik devrim niteliğindeki görüntü sistemi hemen hemen her sektörün ilgi duyduğu bir solarcam 4g sistemi olarak tercih edilmektedir. İnşaat, yapı elemanları, reklamcılık ve medya gibi öne çıkan sektörler dışında uzay araştırmaları, doğa araştırmaları ve daha birçok alanda kullanım alanına sahip olan video görüntü sistemi sayesinde sıradan elektrikli ve kablolu kamera sistemlerini gölgede bırakmaktadır.

 

 Teknolojisi

 

            Güneşten enerjisini alarak sıra dışı bir solarcam 3g kamera sistemi olma özelliğindeki bu ürün kesinlikle kablosuz bir görüntü sistemidir. Kablosu olmadığı gibi şarj etmeye, prize takarak bataryasını doldurmaya dahi gerek duymayan ve tamamen Güneş enerjisi ile kendi kendini şarj edebilen bir kamera sistemi olarak karşımızda durmaktadır. Bu en büyük avantajları düşünülünce elektrik tüketimi diye bir şey olmadığı için tamamen 0 elektrik tasarrufu sağladığı gözler önüne serilmektedir. Bunun yanında 3g güneş enerjili kamera sistemi olarak öne çıkan bir anlayış doğrultusunda teknolojik hizmetleri bulunan bir ürün olarak tam 750 m mesafedeki uzaklığa sahip alanlarda bile yüksek görüntü kalitesi elde etmektedir. Taşımış olduğu tüm bu özellikleri çerçevesinde de kendi içerisinde birbirinden farklı modellerinin yer aldığı bilinmektedir.

 

 3G ve 4G Sistemi

 

            Solar camera yani Güneş enerjili kamera olarak üretimi yapılan bu kamera sisteminin 4g güneş enerjili kamera sistemi bulunmaktadır. İnşaat sektöründe havadan çekimler yapılmasına olanak tanıyarak hem fotoğraf hem de video kayıtlarının yapılmasına imkan tanıyan teknolojik cihaz bu anlamıyla tamamen öne çıkan bir ürün özelliği oluşturmaktadır. Bununla beraber vinç operatörlerine de kolaylık tanıyan bu kamera sistemi çok uzak noktaları dahi yüksek çözünürlük kalitesinde kayıt altına alabilen sistemi sayesinde operatörün fotoğraf ve video kayıtları yaparak solarcam 4g kamera olarak 4K görüntü kalitesinde kayıt yapılması imkanı sunmaktadır. Bunun yanı sıra meydana gelen belli başlı özelliği olarak havadan çekimler yapması adına da sıklıkla kullanılan bu ürün harici monitörler bağlanarak da kullanılmaktadır. İşte tüm bu yönleri dikkate alındığı için sistemin öne çıkan kamera sistemi olarak tamamen farklı boyutlarda ve tamamen farklı özelliklerde görüntü sistemi olarak karşımıza çıkmış oldukları görülecektir. Bütün bunlar da solarcam 3g kamera sisteminin sahip olduğu temel unsurları yansıtması anlamında dikkat çeken temel özellikleri oluşturmaktadır.

Paylaş: