GÜNEŞ ENERJİLİ KAMERA SİSTEMLERİ

GÜNEŞ ENERJİLİ KAMERA SİSTEMLERİ

Güneş Enerjili Kamera Sistemleri

 

            Güneş enerjisi günümüzde birçok alanlarda gittikçe kullanılmaya başlandı. Bu denli yaygın kullanım alanına sahip olması elbette temel anlamı yönünden birtakım kriterleri barındırmasını sağlamaktadır. Bu makalede Güneş enerjisine dayanan 4G ve 3G özellikli kamera sistemlerine yer verilerek tüm bu sistemlerin taşımış oldukları özellikler, kullanım alanları ve avantajlarıyla genel teknik özellikleri hakkında detaylı bilgiler verilecektir.

 

 Genel Tanım

 

            Güneş enerjili kamera sistemleri inşaat sektörü başta gelmek üzere daha birçok sektörde yüksek güvenlik kameraları olarak görüntüleme ve video, fotoğraf kaydetme amaçlarına yönelik olarak kullanılan solarcam 4g özelliğindeki kamera sistemleridir. Bu kamera sistemlerinin taşımış oldukları unsurlar dikkate alındığında gerçekten de tamamen fonksiyonel, tamamen işlevsel özellikler barındırmış oldukları şüphesiz dikkat çeken unsurların arasında gelmesi adına son derece önde gelmektedir. Bunların solarcam 3g ve 4g olarak iki tipleri bulunmaktadır. En yeni modelleri olarak elbette 4G özellikteki Güneş enerjili kamera sistemleridir.

 

 Teknik Özellikleri

 

            Güneş enerjili kamera sistemlerinin taşımış oldukları teknik özellikler ise şu şekilde sıralanabilir:

 

 1. Kendi kendisini şarj edebilen 3g güneş enerjili kamera sistemidir.

 2. Tam 12 saat boyunca kesintisiz kullanılabilen bir ürün olma özelliğini taşımaktadır.

 3. Solar filtresi sayesinde Güneş ışınlarına karşı yüksek güvenlikli bir kamera özelliğini sunmaktadır.

 4. Kablosuz özelliktedir.

 5. Wifi özellikte olup ek olarak kayıt cihazı, fotoğraf makinesi gibi tüm ekipmanlar takılarak kullanılabilir.

 

 Kullanım Alanları

 

            4g güneş enerjili kamera sistemi inşaatta çekim işlemlerinde, fotoğraf ve video kayıtlarında, mobil takip uygulamalarında ve daha birçok alanda kullanılmaktadır. Tüm bu kullanım alanlarının yaygınlığı nedeniyle süreklilik esasına dayalı olarak tamamen sıra dışı bir unsur oluşturmaktadır. Oluşturduğu tüm bu unsurlar dikkate alındığı zaman farklı nitelikler sunar. Sunduğu tüm bu unsurlar yönüyle inşaat sektörünün yanı sıra yapı malzemeleri, güvenlik sistemleri gibi teknik unsurların yer aldığı diğer alanlarda da sıkça kullanılmaktadırlar. Tüm bu avantajlar ortada yer alması adına belli başlı tüm unsurları ortada tutması nedeniyle süreklilik anlayışında bir özellik oluşturmaktadır.

 

 Avantajları

 

            Güneş enerjisine dayanarak enerjisini kendi kendine depolayabilen bu solarcam 4g kamera sistemleri taşımış oldukları özellikleriyle pek çok avantajlar sunarlar. Bunlar arasında en büyük avantaj olarak tam 750 metrelik uzaklıkları bile 1080p görüntü kalitesinde çekebilme özelliğinin bulunmasıdır. Bununla beraber yine bu solar kamera sistemlerinin taşımış oldukları belli başlı nitelikler açısından yüksek alanlara kadar sunmuş oldukları bir görüntü sistemini meydana getirebilmektedir. Hem 4G hem de 3G özelliği olarak iki türü bulunan bu Güneş enerjili kamera sistemi solarcam 3g kamera olması adına hem hızlı olması hem de güvenli olması bakımından sıkça kullanılan kamera sistemlerini yansıtmaktadır. Tüm yansıtılan belli başlı bu hizmetlerin sağlamış oldukları nitelikler ortaya konulduğunda da son derece önde gelen farklılıklar doğrultusunda çalışmalar içerdiği bilinmektedir.

Paylaş: