İNŞAATINIZDAKİ HATALARI TİME LAPSE İLE BULUN!

İNŞAATINIZDAKİ HATALARI TİME LAPSE İLE BULUN!

İnşaatınızdaki Hataları Time Lapse İle Bulun!

Önceden çok büyük projelerde kullanılan üç boyutlu görselleştirme artık en küçük projelerde bile uygulanmaktadır. 

Time Lapse Nedir?

Hızlandırılmış video tekniği olan time lapse yaratılan değişimleri en somut haliyle sunan görsel şölendir. Time lapse tekniğinde önceden ayarlanmış belirli zamanlarda kameralar tek kare görüntü kaydetmekte ve görüntülerin tamamlanması için haftalar, aylar alacak şekilde kareler çekilmektedir. Çekilen kareler time lapse filmleri oluşturmak için kullanılmaktadır. 

Time Lapse Tekniği İle Çekim

Time lapse kameralar birer video kamera olmayıp, profesyonel fotoğraf makinelerinin uygun donanım ve yazılım ile modifiye edilmesi sonucu her proje için ayrı ayrı hazırlanmaktadır. Video olarak çekilmemesinin nedeni ise video olarak çekildiğinde bu kadar uzun bir süre alan projenin kaydının sosyal platformlara sığdırılamayacak olmasıdır. Örneğin, full HD bir filmin çözünürlüğü 2 MP iken, time lapse kameralarda çözünürlük 18 MP’ye kadar çıkabilmektedir. 

Time Lapse Kameraların Avantajları

Time lapse kameralar ile elde edilen çekimler, normal çekimlere göre çok daha kaliteli ve pratiktir. Time lapse kameraların avantajları aşağıdaki gibidir: 

  • Arşiv belgeleri sağlar.
  • Varlık koruma, proje izleme ve risk azaltma sistemleri ile çalışır. 
  • Online web arayüzü ile Paydaş katılımının sağlanması 
  • Uyuşmazlık çözümünün zaman etiketli fotoğraflar aracılığıyla sağlanması 
  • Dokümantasyon, pazarlama ve reklam

Sargem’in Time Lapse Hizmetine Göz Atın

Sektörde kısa sayılacak bir zamanda pek çok başarıya imza atan Sargem, firmaların ihtiyaç duyduğu time lapse hizmetini kaliteli ekipman ve çekim teknikleri ile gerçekleştirmektedir. Time lapse için Tigo lapse kullanan Sargem, 4K ultra HD görüntü yakalamakta, çözünürlük kaliteli çok yüksek fotoğraflar çekmekte ve Ultra HD time lapse videolar hazırlamaktadır. 

Time Lapse Hizmetinde Online Sistem

Sektörde genel olarak offline sistem kullanılmakta ve en ufak arızada çok uzun zaman alınan görüntüler kaybolabilmektedir. Herhangi bir arıza oluşmasa da görüş açısındaki bir leke görüntüyü mahvetmeye neden olabilir. Online time lapse sistemi ile bu durumun önüne geçen Sargem, her gün görüntüleri denetlemekte ve herhangi bir sıkıntı olması halinde söz konusu sıkıntıyı gidermektedir. 


Paylaş: