Neden Güvenlik Kamerası Yerine Fotoğraf Makinesi İle Çekiyoruz?

Neden Güvenlik Kamerası Yerine Fotoğraf Makinesi İle Çekiyoruz?

Neden güvenlik kamerası veya spor kamerasıyla bu işi yapmıyorsunuz? 

Time Lapse işini profesyonel anlamda yapan firmaların muhtemelen en sık karşılaştıkları sorulardan bir tanesidir bu. Aslında cevabı çok basit.

Aksiyon kameraları, hareketli anları çekmek üzere tasarlanmış, kısa zamanlı işlerde kullanılabilecek, suya, toza dayanıklı sistemlerdir. Kısa süreli time lapse işleri için kullanılabilir olsa da enerji ve depolama sorunu sebebiyle uzun süreli işlerde sıkıntı yaratacaktır. Ayrıca sistemin kontrol edilebilen (online) yapıda olmaması sebebiyle olası problemlerden kullanıcı bihaber olacaktır.

Bir diğer seçenek olan güvenlik kameraları, görüntü kaliteleri artırılmış olsa bile fotoğraf makinesi kalitesine erişme imkanı bulamamışlardır. 4K olarak belirtilen güvenlik kamerasından snapshot yöntemiyle alınan bir kare, fotoğraf makinesinden alınan görüntüyle karşılaştırıldığında aradaki fark net olarak görülmektedir.

Uzun süreli time lapse çekimleri için video kaydı en hatalı tercihlerin başında gelmektedir. Yüksek kaliteli 7/24 kayıt için terabaytlar dolusu depolama alanına ihtiyacınız olacaktır. Her bir ekstra harddisk daha fazla maliyet anlamına gelmektedir Üstelik görüntü kalitesi olarak son derece yetersiz bu görüntülerin time lapse video hazırlığı oldukça zahmetli bir iştir.

Paylaş: